2013 Rokiem Juliana Tuwima

Podsumowanie konkursu plastycznego “Malowane wiersze Juliana Tuwima”

 

Konkurs pn. “Malowane wiersze Juliana Tuwima” zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomsku dobiegł końca. W piątek 14 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród, na które przybyły delegacje dzieci ze swoimi rodzicami i opiekunami ze szkół podstawowych nr 1, 5 i 7 w Radomsku, oraz w Babach, Bloku Dobryszyce, Brudzicach, Dobiecinie i Kodrębie.

Na uroczystym zakończeniu konkursu obecni byli również reporterzy z telewizji NTL w Radomsku.

Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wzięło w nim udział 272 dzieci z 13 szkół podstawowych nie tylko z Radomska i okolic ale również z Jeleniej Góry i Czerwionki-Leszczyn koło Rybnika.

Ogółem do konkursu zgłoszono ponad 300 prac, które zostały wykonane starannie i często z dużym nakładem pracy i wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Prace zostały ocenione przez Komisję konkursową, w skład, której weszły Panie: Kierownik działu Edukacji Kulturalnej z Domu Kultury w Radomsku Anna Kulikiewicz, instruktor plastyki z Domu Kultury w Radomsku Joanna Sroczyńska, oraz bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej ? Joanna Woźniak i Maria Pomorska.

Komisja wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii klas “0”:

I nagrodę zdobyła Julia Wiecha ze SP Nr 5 w Radomsku za pracę “Zosia Samosia”,

II nagrodę zdobył Patryk Olczyk ze SP Nr 5 w Radomsku za pracę “Dwa Michały”,

III nagrodę zdobyła Martyna Mendelska ze SP Nr 5 w Radomsku za pracę “Lokomotywa”.

Wyróżnienia zdobyli:

Nikola Pukacz ze SP Nr 5 w Radomsku za pracę “Bambo” i

Mikołaj Czajka ze SP Nr 7 w Radomsku za pracę “Rycerz Krzykalski”.

W kategorii klas “1”:

I nagrodę zdobyła Luiza Czerwonka ze SP Nr 7 w Jeleniej Górze za pracę “Słoń Trąbalski”

Dwie II nagrody Komisja przyznała:

Julii Łobodeckiej ze SP Nr 7 w Radomsku za pracę “W aeroplanie” i

Rafałowi Koniarskiemu z tej samej szkoły za pracę “Idzie Grześ przez wieś”.

Trzy III nagrody Komisja przyznała dla:

Nikoli Pukacz ze SP Nr 5 w Radomsku za pracę “Spóźniony słowik”,

Aleksandrze Student ze SP Nr 8 w Czerwionce-Leszczynach za pracę “Okulary” i

Aleksandrze Żak ze SP Nr 8 w Czerwionce-Leszczynach za pracę “Warzywa”.

Wyróżnienia przyznano:

Amelii Hejlik ze SP w Kodrębie za cykl prac pt “Spóźniony słowik”,

Maćkowi Kołaczkowskiemu ze SP Nr 9 w Radomsku za pracę “Bambo”,

Wiktorii Klekowskiej ze SP Nr 9 w Radomsku za pracę “Kotek” i

Natalii Mediuch ze SP Nr 7 w Jeleniej Górze za pracę “Zosia Samosia”.

W kategorii klas “2”:

Dwie I nagrody Komisja przyznała dla:

Julii Cybuli ze SP w Babach za pracę “Abecadło” i

Kubie Molsie z tej samej szkoły za pracę “Lokomotywa”,

II nagrodę zdobyła Zuzanna Rudaś ze SP Nr 7 w Radomsku za pracę “Bambo”,

III nagrodę zdobył Łukasz Zborowski, ze SP w Bloku Dobryszyce za pracę “Idzie Grześ przez wieś”.

Wyróżnienia otrzymali:

Dominik Malec za pracę “Lokomotywa” i Kacper Mastalski za pracę “Rzepka”, obaj ze SP Nr 7

w Radomsku, oraz

Jakub Miśkiewicz ze SP w Dobiecinie za pracę “Ptasie radio”

W kategorii klas “3”:

I nagrodę zdobyła Michalina Grzywacz ze SP Nr 7 w Radomsku za pracę “Kotek”,

II nagrodę zdobył Piotr Owczarek ze SP Nr 7 w Radomsku za pracę “Rzepka”,

III nagrodę zdobył Jakub Trajdos ze SP w Brudzicach za pracę “Idzie Grześ przez wieś”.

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Piasecki ze SP Nr 6 w Radomsku za pracę “Idzie Grześ przez wieś”,

Andrzej Kaczmarczyk ze SP Nr 7 w Radomsku za pracę “Lokomotywa”,

Wiktor Sobociński ze SP w Brudzicach za pracę “Bambo”,

Klaudia Zięcina ze SP w Szczercowie za pracę “Ptasie radio”.

Ponadto przyznane zostały dwa wyróżnienia specjalne:

“Za wydzieranki” wyróżnienia otrzymało 11 uczniów z klasy 2B SP Nr 1 w Radomsku:

Mikołaj Bajon za pracę “Słoń Trąbalski”,

Natalia Czaińska za pracę “W aeroplanie”,

Mateusz Firek za pracę “Spóźniony słowik”,

Oliwia Gała za pracę “Zosia Samosia”,

Nikola Garczyńska za prace “Bambo” i “Zosia Samosia”,

Weronika Małolepsza za pracę “Kotek”,

Maja Miechowska za pracę “Zosia Samosia”,

Kacper Pietras za pracę “Kotek”,

Olek Szczerbiński za pracę “Słoń Trąbalski”,

Kacper Szcześniak za pracę “Spóźniony słowik”,

Kamil Wieczorek za pracę “Kotek”.

“Za pomysłowość” w wykorzystaniu płótna ściernego wyróżnienia od pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku otrzymało 9 uczniów klasy 3 ze SP w Bloku Dobryszyce:

Karol Bartnik za pracę “Lokomotywa”,

Agnieszka Bulińska za pracę “Abecadło”,

Klaudia Bulińska za pracę “Lokomotywa”,

Jakub Gal za pracę “Kotek”,

Oliwia Jankowska za pracę “Pstryk”,

Natalia Jędrasiak za pracę “Kotek”,

Jakub Ociepski za pracę “Lokomotywa”,

Mateusz Przybyła za pracę “Ptasie radio”,

Kacper Wróblewski za pracę “Lokomotywa”.

Rozdanie nagród w konkursie “Malowane wiersze Juliana Tuwima”

Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali dyplomy, książki lub gry edukacyjne planszowe i inne upominki [bloki rysunkowe, kredki, ołówki lub długopisy i lizaki].

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali za udział dyplomy i upominki [bloki rysunkowe, ołówki lub długopisy, różnego rodzaju gadżety i lizaki].

W tym miejscu chcieliśmy gorąco podziękować instytucjom i firmom darczyńcom, które przyczyniły się do tego, że mogliśmy wszystkie dzieci wynagrodzić za trud i serce włożone w powstanie pięknych prac.

Serdeczne podziękowania składamy:

1. Społecznej Akademii Nauk Wydział w Radomsku za ufundowanie bloków rysunkowych, ołówków i długopisów,

2. Firmie St. Majewski z Pruszkowa za piękne torby reklamowe, ołówki, kredki i inne upominki,

3. Firmie Kolorowe Kredki z Łodzi za dwie planszowe gry edukacyjne,

4. Firmie Plus Licens z Warszawy za liczne upominki,

5. Księgarni Internetowej “Naukowa.pl” z Lublina za 5 książek,

6. Pracownikom Firmy T…Mobile [sklep przy ul. Żeromskiego w Radomsku] za różne firmowe gadżety,

7. Firmie Biedronka za przekazanie kwoty 150 zł na zakup soczków i innych słodyczy,

8. Pracownikom oddziału Banku Pekao przy ul. Piastowskiej w Radomsku za długopisy firmowe,

9. Pracownikom Firmy Orange [sklep przy Pl. 3 Maja w Radomsku] za ołówki firmowe,

10. Firmie Milo z Radomska za przekazanie różnych kalendarzy,

11. Koleżankom z Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim za przekazane zakładki, książki, układanki i inne drobne upominki.

Pozostałe nagrody książkowe, dyplomy, część bloków rysunkowych, plastelinę i lizaki zostały ufundowane przez kadrę pedagogiczną Biblioteki Pedagogicznej w Radomsku.

Podziękowania należą się tym bardziej, że liczne “bogate” firmy i instytucje, do których zwracaliśmy się z prośbą o wsparcie zakupu nagród i upominków dla dzieci, takiego wsparcia nam odmówiły.

Dziękujemy również właścicielom firmy “FAMEG” w Radomsku za użyczenie Sali, w której zorganizowaliśmy uroczystość rozdania nagród.

Na zakończenie jeszcze raz dziękujemy Dzieciom i ich Nauczycielom za liczny udział w konkursie i piękne prace.