20 października 2014 roku odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum, które zainaugurowały cykl „Spotkań z historią w Bibliotece Pedagogicznej”

Spotkanie poświęcone tematyce „Ziemi radomszczańskiej w latach I wojny światowej” w związku z obchodami 100-lecia tradycji Legionów Polskich 1914-1918 poprowadziła Pani Agnieszka Podolska – zastępca prezesa radomszczańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Na lekcję przybyli uczniowie klas III Gimnazjum Nr 1 i Nr 3 w Radomsku wraz z opiekunami.

Bardzo podobało nam się zaangażowanie wszystkich uczniów w szereg prac na lekcji, osiągnięte poprzez zastosowanie aktywnych metod nauczania, m.in. praca w małych grupach, „czy pamiętasz?”, zapoznanie się z tekstami źródłowymi. Lekcja była niezwykle ciekawa i wzbogaciła również ich wiadomości historyczne dotyczące rejonu miasta Radomska.

Praca z zastosowaniem różnych aktywizujących metod nauczania umożliwiła każdemu uczniowi zaprezentować efekty swoich działań i osiągnąć poczucie zadowolenia z dobrze wykonanej pracy. Był to ważny aspekt lekcji, ponieważ poczucie sukcesu, mniejszego czy większego, jest dla każdego ucznia niezbędnym elementem niezwykle motywującym go do podejmowania wysiłku edukacyjnego.

Na zakończenie spotkania odbyło się losowanie nagrody książkowej, ufundowanej przez Panią Podolską. Wylosowała ją Natalia Lewandowska.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z lekcji

Lekcja historii w Bibliotece Pedagogicznej
Lekcja historii w Bibliotece